Papirus Hotel

Ford otel
3 Kasım 2020
Changa Bungalov Otel
3 Kasım 2020

Papirus Hotel

DCIM127GOPRO

Papirus Hotel; Nazife – Yücel Konuralp’in emeklilik planı olarak düşünülmüş küçük bir aile işletmesi diyebiliriz. İstanbulun gürültüsünden kaçıp şirin bir güney kasabasında vakit geçirmek fikriyle 1999 yılında hayata geçirilen bir hikayeye sahip. Papirus ; otuz yıl kadar matbaa sektörüyle uğraşan Yücel Konuralp’in mesleki geçmişine şükran belirtisi olarak aile tarafından ortaklaşa konmuş bir isim.
Dokuz oda ile hizmet vermeye başlayan otel ailece herkesin elinin değdiği; bahçe bakımından yemeklerine; tadilatından servisine kadar tamamen aile içinde herşeyin hallediliği bir işletme iken yıllar içerisinde misafirlerin beğenileri ve katkılarıyla birazcık daha büyüyerek yirmiüç odalı bugünkü halini almıştır.
İlk sezondan buyana elimizden geldiğince otelimizi daha konforlu, daha donanımlı bir hale getirmeye çalışırken siz değerli ziyaretçilerimizi misafirimiz gibi ağırlamaya ; sizlere yazlık evinizde hissini vererek rahat ettirmeye gayret gösterdik.

Adrasan Nasıl Bir Yer :
Burası doğallığını koruyan bir köy, hala yolları toprak; etrafımızdaki çayırlık alanda ineklerin otladığı tavukların gezdiği, kuş sesleri ile uyandığınız sakin ve sessiz bir hali var. Genellikle popüler antik yerleri, doğal zenginlikleriyle meşhur yerleri gezip, diğer tatilcilerle güzel sohbetlerin yapıldığı samimi bir aile ortamı arayanların memnun kalacağı bir yer. Alışveriş, gece eğlencesi, hareketli caddeler ile kalabalıktan hoşlananlara tavsiye edilmeyecek bir yer.
Otel Denize Kaç Metre :
Papirus denize sıfır konumda değil ancak ; denizin bir sokak arkasında, yürüyerek 5-6 dakikada (500m) plaja geçebilirsiniz. Tepede, yokuşta ya da çukurda değil denizin paralelindeyiz. Otel ile plaj arasındaki yol toprak köy yoludur. Trafik işleyen bir yol değildir. Arabanızla, bisikletle ve yürüyerek çok rahat gidebilirsiniz.
Plaj Nasıl :
Çakıl ve kum karışık bir plaj var. Yosunlu, kayalıklı değildir. Çocukların rahatlıkla yüzebileceği, çabuk derinleşmeyen, temizliği havuzu unutturacak nitelikte bir deniz var Adrasanda. Kum kısımlar sığ , çakıl kısımlar daha çabuk derinleşiyor. Plajdaki şemsiye ve şezlonglar belediye tarafından işletilmektedir. Adrasanda otellerin plajı yok sahilin tamamı belediyeye ait halk plajıdır. Aracınızla plaja giderseniz otopark bulunmakta.
Havuz Ölçüleri:
5m X 10m X 1,4m derinliktedir; ilaçlama zamanlarında kapatılmaktadır.
Otel Kaç Yıldızlı :
Papirus yıldızlı otel sınıfına girmiyor. Toplam 2000m2 alanda, kapalı açık restaurantı, spor salonu, açık havuzu, 8standart-14 delux-1suit aile odasıyla küçük otel sınıfında bir aile işletmesi.
Adrasan Çok Sıcak Olur mu :
Adrasan’ın hava sıcaklığı Antalya şehir merkezinden daima üç-dört derece düşüktür, ayrıca nemsiz, esintili ve geceleri serin bir havası vardır. Tatile çıkarken serin geceler için kıyafet getirmeyi ihmal etmeyin.
Yemekler Nasıl :
Kahvaltı saatimiz 8:00-10:00 arasında açıkbüfe olarak self servis verilmektedir.
30-35 çeşit arası ürün verilmektedir. Bakanlıkça onaylı ürünlerin haricinde ev reçelleri, sıcak hamurişi çeşitleri ve Adrasan bahçelerinden ve mevsimine göre kendi bahçemizden toplatılmış günlük ürünler sunulmaktadır.
Öğle yemekleri için fiyatı 10-30TL arasında değişen menülerimizden seçim yapabilirsiniz. Çocuklu aileler için günün çorbası ve vejeteryan çeşitlerimiz bulunmaktadır.
Akşam yemeklerinde masaya servis Türk Mutfağı sunumları sizleri bekliyor. Başlangıç olarak 3-4 çeşit soğuk-zeytinyağlı, ardından ızgara-fırın-et yemeklerinden oluşan anayemeğimiz garniturleri ile servis edilip günün tatlısı veya meyvesi ile menümüzü bitiriyoruz.
Hergün değişen menümüzün günlük 6-7 çeşitle birlikte kişi sayısı kadar günlük pişirilmiş olması en önemli özelliklerimizdendir. Ertesi güne soslanıp karşınıza çıkan otel yemeklerine Papirusda rastlayamazsınız.
Sinek :
Sürekli olan esintisinden ötürü ve etrafta su birikintisi olmamasından dolayı sivri sineklere yok denecek kadar az rastlarsınız.
Eğlence :
Adrasanda eğlence adına hiç bir işletme yok fakat dünyaca ünlü Olympos eğlenmek isteyenlere fazlasıyla cevap vermekte. (10km). Kemer (45 km) en yakındaki merkezi yerler. Antalya araç ile 1,5 saat sürüyor ( 90 km).
Sakinlik :
Adrasan’ı genelde müdavimleri ziyaret eder. Tatilinde dinlenmek isteyen huzur düşkünü tatilciler için uğrak bir beldedir. Sakinliğinin yanında doğa ve sessizlik içinde tatil arayanlar için biçilmiş kaftandır. Alışverişten kalabalıktan, gürültüden uzak bir tatil istiyorsanız çok memnun kalacağınız bir yöredir Adrasan. Etrafta gezilecek tarihi ve turistik yerler sayesinde hem dinlenip hem de gezerek 5-6 gününüzü sıkılmadan değerlendirebilirsiniz.
Sağlık :
Köy merkezinde ( sahile 5 km) 1 sağlık ocağı , 1 eczane ve 1 özel doktor bulunmakta. 20km mesafede devlet hastanesi 40km özel hastane vardır.
Dalış :
Adrasan’da bir tane dalış okulu var. 5 günlük periyotta sertifika da alabiliyorsunuz.
Çocuklar Sıkılır mı :
Ailenizle birlikte rahatlıkla tatil yapabileceğiniz bir köy yeri Adrasan
Benzin – Nakit :
Adrasan’da bir tane benzin istasyonu bulunmaktadır. Kumlucada neredeyse tüm bankaları bulabilirsiniz. (25km) Adrasan yolu üzerinde çeşitli benzin istasyonlarında bankamatikler bulunmaktadır. En yakın atm 15km uzakta. Yanınızda mutlaka nakit getirin.
Araçsız gelirsem :
Adrasan’da kiralık araba hizmeti alabilirsiniz. Taksi-AdrasanTur araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel transfer isterseniz havalimanından ya da otogardan istediğiniz saatte ücretli servis sunabiliriz. Gezilecek yerlere gitmek için toplu taşıma biraz yorucu olabilir.

İletişim Bilgileri
Deniz Mah. 114. Sokak
No: 66, 07370
Adrasan, Antalya, Türkiye

Tel: +90 242 883 10 46

E_mail: bilgi@papirushotel.com

Antalya > Kemer istikametinde D400 karayolu üzerinde sırasıyla;
Kemer-Tekirova-Çıralı-Olympos sapaklarını geçtikten sonra Adrasan yol ayrımından giriş yaparak köy merkezine ulaşabilirsiniz.
Sahil tabelalarını takip ederek otele ulaşabilirsiniz.

Havalimanından : 7/24 transfer hizmeti sunuyoruz. AYT Antalya havalimanı ile Adrasan arası 110km mesafededir.Araba için(2-3kişi) tek yön 160 TL. 6 kişilik VIP Mercedes Vito aracımızın ücreti 255 TL Ya da havalimanından otogara gittikten sonra ilçeler terminalindeki Kumluca araçları ile Adrasan yol ayrmina buradan da taksi ve ya Adrasan Tur araçları ile otele gelebilirsiniz.

Adrasan Taksi : +90 242 883 14 36

Adrasan Tur : +90 532 762 72 95